Jednopłciowe pary w otwartych związkach tworzą trwalsze więzi

Najnowsze badanie wskazuje, że pary, które żyją w związkach otwartych mogą tworzyć silniejsze związki niż te, które żyją w tradycyjnych, ekskluzywnych relacjach dwuosobowych.

Z badania wynika także, że pary jednopłciowe chętniej otwierają swoje związki niż pary różnopłciowe. Nadal jednak spotykają się ze stygmatyzacją i wykluczeniem. Raport przygotował Christopher Stults z Center for Health, Identity, Behavior and Prevention Studies na Uniwersytecie Nowego Jorku.

Po przeprowadzeniu 45-minutowego wywiadu z parami jednopłciowymi, rozmawiał potem jeszcze osobno z każdym z partnerów. Badane osoby miały od 19 do 43 lat. Wstępne wyniki potwierdzają, że osoby żyjące w otwartych związkach są „szczęśliwsze” a ich związki są „bardziej zadowalające”.

Z moich obserwacji wynika, że w takich relacjach komunikacja jest zdecydowanie lepsza niż w związkach tradycyjnych, bowiem muszą szybko nauczyć się negocjować wszystkie szczegóły, czego nie robią pary monogamiczne – powiedział C. Stults.

Z badania wynika także, że pary w otwartych związkach wcale nie zachowują się bardziej ryzykownie, jeśli idzie o zagrożenie chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Tym, co zapewniało sukces parom w otwartych związkach sukces był zestaw zasad, jakie wynegocjowały osoby w związku.

Źródło: PinkNews
Grafika: HuffingtonPost

Wypowiedz się