Co trzecia osoba LGBT na świecie doświadcza dyskryminacji podczas wakacji

Jak podaje Fundacja Pro Diversity, badania dowodzą, że co trzecia osoba LGBT w trakcie wypoczynku jest ofiarą homo-, bi- lub transfobicznych zachowań.

Dokładnie 37% badanych osób LGBT doświadczyło jakiejś formy dyskryminacji podczas odpoczynku na wakacjach. Aż 6% zetknęło się z zagrożeniem fizycznym związanym z ich orientacją seksualną lub tożsamością płciową.

Według badań, na które powołuje się polska Fundacja Pro Diversity, okazuje się, że nieheteronormatywne osoby z krajów tzw. Zachodu często wybierają miejsce docelowe właśnie w związku z reputacją destynacji, jako przyjazna lub wroga osobom LGBT. Dla przykładu: aż 23% Brytyjczyków LGBT przyznało, że podczas wyjazdu próbowało kamuflować w jakiś sposób fakt, że są osobami niehtero.

8 na 10 osób LGBT uważa, że osoby i firmy zajmujące się turystyką robią nadal za mało, żeby tworzyć miejsca, w których osobo niehtero będą czuły się bezpiecznie i komfortowo – zapominają także o informowaniu osób LGBT o tym, jakie prawo i zwyczaje mogą dotyczyć ich pobytu w związku z ich nieheteronormatywnością.

Fundacja Pro Diversity przeprowadziła w ubiegłym roku podobne badania na polskich osobach LGBT. Ich wyniki zostaną opublikowane w czerwcu tego roku podczas Pro Diversity Conference w Warszawie.

Photo: AllAboutCuba.com

Wypowiedz się