To zdjęcie wywołało burzę na prawicy. Porozmawialiśmy z twórcą prowokacji

image

To zdjęcie od kilku dni wzbudza wielkie emocje w polskiej sieci. Oczywiście głównie wśród prawej strony Internetu.

Widok dwóch całujących się mężczyzn wzbudza w naszym kraju spore zamieszanie. Gdy dwóch całujących się mężczyzn jest jeszcze w sytuacji przeznaczonej dla białych, heteronormatywnych, katolickich bohaterów Ojczyzny, budzi już nienawiść.

Ta ostatnia wylała się pod postem Aleksandra Tchórza na Facebooku. Zdjęcie dwóch całujących się mężczyzn opatrzył opisem:

Jedno z nielicznych zdjeć mojego wujka i jego chłopaka z czasow drugiej Wojny Światowej. Znani pod wspólnym pseudonimem ,,Biale Węże" byli prawdopodobnie najgroźniejsz parą szpiegow dzialającą z ramienia Polskiego Panstwa Podziemnego. Razem przyczynili się do przechwycenia niezliczonej ilości transportow Pervitinu dla Hitlera , złamania szyfru Enigmy i udanego bombardowania Drezna. A Wy co nacjozwierzaki? ?? Dalej “mama daj na skarpety Red Is Bad”, wyrywanie sadzonek na Marszu Niepodleglości i wycinanie polski walczącej na ściankach w kiblu w technikum???

Ponad 200 udostępnień, prawie pięć tysięcy lajków. Komentarzy przytaczać nie warto – to bagno. Co ciekawe, na jawną prowokację załapali się nie tylko mało inteligentni przedstawiciele homofobicznej prawicy, lecz także lewicowcy zachwyceni możliwością takiej mieszanki. Niestety – zdjęcie pochodzi z dni, podczas których wyzwalany był Paryż, a nie Warszawa.

Po co ta prowokacja została uknuta? Najwyraźniej dla samego zamieszania – Z jednej strony bawi mnie to, jak te ameby same siebie nakrecają i prują się w komentarzach, ale potem zdaję sobie sprawę, że oni mają w takim samym stopniu jak ja wpływ na to, co dzieje się w tym państwie już mi tak do śmiechu nie jest – zdradza nam w rozmowie Aleksander, który wpadł na ten pomysł.

Jakkolwiek to oczywiście burza w szklance wody, to bardzo nam się podoba. Nic tak bowiem nie poniża skrajnej prawicy, jak ich własne myśli.

Wypowiedz się