Dlaczego BLOK BAR zamyka się i co dalej?

Lokal na mapie Warszawy nie działał długo, bo niewiele ponad 500 dni i nocy. Te noce zwłaszcza były na tyle różnorodne i wciągające, że BLOK BAR na dobre zapisał się w historii gejowskich klubów w Polsce. Dlaczego zamyka się i co dalej z energią, jaką udało się zbudować twórcom?

Lato tego roku nie skończyło się fortunnie dla wszystkich bywalców BLOK BARU. Okazało się bowiem, że lokal niebawem kończy swój żywot w obecnej formule. – Jakieś dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że kamienica została sprzedana. Mieliśmy jeszcze trochę nadziei na to, że umowa przedwstępna to jeszcze nie pewna sprzedaż, ale na początku miesiąca to się potwierdziło. W takim przypadku trudno mówić o jakichkolwiek negocjacjach – zdradzają nam twórcy lokalu.

Staszek, Paweł i Piotrek zaczynali od imprezy COXY, która zachęciła ich do próby założenia własnego lokalu. Ciężką pracą, ale też kreatywnymi pomysłami i otworzeniem się na różne grupy społeczne udało im się zyskać szczerą sympatię Warszawiaków (i nie tylko!). – To tu po raz pierwszy pojawiło się Bingo, quizy, Speed Dating, Poczta Francuska, Drag Festiwal, na które faktycznie przychodzili ludzie. Cieszymy się, że BLOK będzie zapamiętany, mamy nadzieję, jako miejsce, gdzie każdy znajdował swój kąt, drugi dom – tłumaczą chłopaki w rozmowie z Różowymi Panterami.

Co dalej? Plotek jest sporo. Jedna z nich głosi, że mieli przenieść się na Plac Grzybowski, lecz ostatecznie lokal, który mieli wynajmować, nie wypalił. Oni sami nie chcą zdradzać szczegółów. – Na razie skupiamy się na zamknięciu z przytupem i pozbieraniu całego majdanu po sobie. Do tego zaraz na dobre rusza COXY, więc roboty jest dużo. BLOK BAR znalazł swoje miejsce, co pokazuje, że inicjatywy z sercem mają rację bytu – tłumaczą.

Inwestor, który zakupił kamienice, w której dotychczas znajdował się BLOK BAR, podobno chce zrobić w niej hotel. Szkoda. Miejmy jednak nadzieję, że energia chłopaków i serce, jakie wkładali w swoją pracę, nie pójdą na marne i niebawem znów będziemy mogli cieszyć się nowym, lepszym BLOKIEM. Tymczasem pożegnajmy go godnie i… chodźmy się bawić! Oto spis imprez, które jeszcze przed nami.


tekst: Patryk Chilewicz

Wypowiedz się